| Ioanaah a întrebat:

Hello! Probabil e o întrebare foarte ciudată, dar totuși as vrea un răspunslaughing
Sunt a 11-a și mă gândesc că după BAC, ar cam trebui să susțin admiterea la o facultate. Facultatea pe care mi-o doresc ( de puțin timp ce e drept) este facultatea de drept. Cum nu sunt prea sigură dacă mi se potrivește, întrebarea mea e următoarea: care credeți că sunt calitățile pe care ar trebui sa le aibă un student la drept, viitor avocat? Kisses

Răspuns Câştigător
| HugeHulk a răspuns:

Sincer...pe langa faptul ca trebuie sa nu fii prea emotiv cand vine vorba de a vorbi in fata mai multor persoane, trebuie sa fii si cam ipocrit. Indiferent de cine ar avea dreptate, tu trebuie sa iti aperi clientul si sa convingi curtea ca dreptatea e de partea lui, chiar daca nu ar fi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ai papagal

| spraytag88 a răspuns:

Trebuie sa fii tare in gura

| SebastianAntonXD a răspuns:

Eu iubesc avocatura! sincer, stai de vorba cu un avocat! intreaba ceea ce te intereseaza si dupa totul depinde de tine! XD GL