| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! as cam avea o intrebare serioasa...imi poate cineva spune cum se numeste o persoana careia ii place sa faca:animatii, modelari 3d, site-uri web, desene photoshop si programe cu interfata grafica.
Si cel mai important la ce facultate as putea sa studiez mai bine cele de mai sus.multumesc >anticipatfunda celui mai bun raspuns

>cand am cerut numele persoanei ma refeream dupa >profesiegen daca unei persoane ii place sa faca pizza era bucatar sau patiser

Răspuns Câştigător
| AngelliGina1981 a răspuns:

Se numeste Designer grafic si poti invata asta la facultatea de arte profilul design grafic.

1 răspuns:
| 3yutz a răspuns:

Se numeste IT'ist. Si poti sa mergi la o facultate de IT din Bucuresti.