| Marcus13 a întrebat:

Hello TPU! Daca sunt la filologie ma pot duce la politehnica?

4 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Mai de dus te poti duce dar acolo se cere matematica, dar din cls a 11-a nu mai faci matematica asa ca nu-s daca te vei descurca.

| Mann02 a răspuns:

Da cum sa nu te poti duce happy doar ca o sa fie iadul pe pamant pentru tine big grin e destul de grea matematica pe acolo tongue, daca ai inclinatii spre mate si stiinte exacte te descurci, daca nu, e destul de nasol big grin

| spanu a răspuns:

Esti la filologie, da? studiezi matematica, chimia, fizica pana in clasa a 10-a, da? pentru admitere la politehnica iti trebuie mate, fizica, informatica sau depinde la ce vrei sa intri, deci daca iti plac astea si tu continui sa le studiezi pana dupa a 12, da e poti duce la politehnica, numai ca te-ai inhamat la jugul filologiei degeaba. happy

| ZOZOKid a răspuns:

Da, te poti duce, dar probabil ca va trebui sa te pregatesti la mate, fizica si chimie acasa in particular.