| spOOki96 a întrebat:

Hello TPU sunt baiat serios am 16 ani si caut de lucru, de preferinta in Suceava sau in jurul ei. Fac orice in jurul casei, lucruri gospodaresti, betoane, la impartire de pliante, orice pana la inceputul lunii septembrie. Multumesc TPU!

3 răspunsuri:
| invisibleboy a răspuns:

Nu gasesti, lumea e prea proasta, daca vad la televizori ca li se fura din case la oameni, gata, spun ca toti sunt asa, vai de...nu mai gasesti asa de lucru.
Incearca prin parcuri sa vinzi sucuri, inghetate, pe la restaurante job part-time ca ajutor de bucatar/ospatar, etc.

| Coco2730 a răspuns:

Pari a fi o persoana capabila, dar trebuie a te decizi ce vrei sa faci in viata si apoi vei cauta directionat si vei gasi ceva. Te intreb, care e domeniul pe care vrei sa te bazezi si promit ca iti dau o indicatie personalizata.

| Paulutzu a răspuns:

Tarelaughing