| kiro67 a întrebat:

Hello, UMF Tg. Mures se compara cu UMF Bucuresti/Cluj/Iasi? Nu ma refer doar la gradul de pregatire pe care il ofera ci si la conditiile pe care le ofera, pentru ca de invatat o poti face si singur, dar daca mediul de dezvoltare nu este unul potrivit o sa incepi sa te stresezi si sa urasti drumul pe care l-ai ales.UMF Tg. Mures are un campus imens si are toate anexele si unele camine acolo, nu mai trebuie sa te plimbi prin Bucuresti cu ratb daca ai intrat la Mures happy

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cica e printre primele din tara. Nu am termen de comparatie. Dar eu iti recomand sa mergi la Cluj, daca ar fi sa aleg din nou eu asta as face. E putin mai scump orasul, dar eu zic ca merita.
Dar pana la urma, cum ai zis si tu, daca e de invatat poti sa inveti oriunde, in plus stresul si frustrarile de la facultate o sa te pregateasca pentru cele de dupa. Asa ca mergi unde vrei, intr-un final nu prea conteaza...
Depinde si care facultate vrei sa o faci si ce specializare. De exemplu Facultatea de Medicina Dentara are niste conditii de te lasa cu gura cascata (pun intended).
Bafta.

| kiro67 explică (pentru CuriousStuff):

La madicina generala ma intereseaza, am auzit si eu ca cea mai buna de medicina dentra e la Cluj, am cautat putin happy

| CuriousStuff a răspuns (pentru kiro67):

Eu vorbeam de cea din Mures. Nu stiu cum e cea de la Cluj, dar aici au aparatura si conditii mai bune decat MG-ul. Oricum pentru MG mai bine mergi la Cluj, fugi de Mures, daca as putea si eu as fugi dar nu se pot face transferuri.

3 răspunsuri:
| danielabluegirl a răspuns:

Am gasit intamplator intrebarea, stiu ca raspund prea tarziu laughing
Eu studiez medicina generala la UMFTGM. Daca alegi aceasta universitate trebuie sa stii de la inceput ca o sa ai mai mult de invatat decat la Bucuresti sau Cluj. Vei da seminare sau teste in fiecare saptamana, insa daca esti pasionat de medicina si iti doresti cu adevarat vi reusi! Mult succes indiferent ce alegi happy