Întrebare recomandată | Gabielle a întrebat:

Hello, vreau parerea voastra. Am un job care sincera sa fiu nu-mi place dar care imi aduce multe avantaje, sa raman aici sau sa caut altceva care sa mi se potriveasca mai bine dar unde sunt sigura ca nu voi beneficia de avantajele de acum?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cantareste bine, vei vedea cred eu ca avantajele pe care le ai contrabalanseaza orice. Ce garantie ai ca postul nou o sa-ti placa mai mult? Poate sa-ti placa asa o vreme, apoi sa ajungi sa-l urasti mai tare. Si apoi, cum te intelegi cu colegi, cu seful? Cine stie peste ce alte scorpii poti sa dai in alta parte?
Concluzia o tragi tu singura.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pe termen lung, o sa fie mai bine sa faci ceea ce iti place cu adevarat. Solutia ideala ar fi sa mai ramii aici pina iti pui bazele pentru a pleca direct pe ceea ce iti place sa faci, eventual sa fii propria sefa. Poti sa dai detalii mai exact cu ce te ocupi si care sint avantajele?

| karsivan a răspuns:

Stii ce face omul cand i se uraste cu binele, face prostii, suntem o gramada care facem ce ne place si aproape suntem someri cu servici, adica ne luam banii la 2 luni si atunci citeva sute de lei; mai gandeste-te, mai cauta dar analizeaza bine.

| andru10best a răspuns:

MAi bine cauti ceva nou atata timp cat esti anagajata aici. Este posibil sa gasesti un job acre sa iti placa si care sa iti aduca avantaje multe.

| KrEaThYvE a răspuns:

Deci nu stiu ce sa zic : in zilele de azi nu se gasesc prea repede locuri de munca care sa iti placa... tu daca ai un job unde primesti bani si ai avantaje e foarte bine. din punct de vedere sufleteste cauta alt job din punct de vedere: criza din zilele de azi, ramai acolo

| Gabielle explică:

Of dragilor va multumesc pentru raspunsuri, sunteti asa draguti ca v-as pune toate raspunsurile castigatoare!