| Aleexaandra a întrebat:

Helloo. Am terminat liceul si trebuie sa ma hotarasc ce facultate sa urmez, imi puteti da niste sfaturi? Ce facultate ati urmat? ce v-a placut?

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Iti sugerez sa iti urmezi pasiunile. Trebuie sa fie ceva ce iti place in mod special. Acolo trebuie sa mergi caci vrei ca fiecare zi in care vei merge la serviciu sa fie placuta, nu? happy

| Blamely a răspuns:

Nu avem cum să îți sugerăm noi ceva. Fă o mică introspecție și sunt sigur că vei găsi ceva. Nu știu nici ce-ți place din moment ce nu te cunosc.

| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Iti recomand sa te analizez putin pe tine. Sa vezi ce aptitudini ai si la ce te pricepi cel mai bine. Gandeste-te la visele tale, de cand erai mica, si urmeaza-ti visul. Cel putin visele bune. Eu fac facultatea de ec. si adm. afacerilor din Iasi, pe specializare marketing. E super pentru mine.

| Andi2003 a răspuns:

Daca ti-au placut materiile de la profilul uman in liceu incearca sa mergi la facultatea de jurnalism, drept sau litere si limbi straine. Daca ti-au placut materiile de la profilul real incearca sa mergi la facultatea de medicina sau facultatea de TIC.IT-sti sunt bine platiti.
Acum depinde ce iti place.Nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns. Sper ca te-am ajutat