| cola a întrebat:

Help! Am fost admisa la UniBuc la Facultatea de info cu media 8, am luat nota asta fiindca subiectul de mate l-am facut perfect insa la cel de la info nu prea m-am descurcat.Acum nu stiu ce sa fac, imi e teama ca info poate nu e de mine.Am vorbit cu alti candidati inainte de examen si am ramas uimita cate lucruri stiau, iar eu cunosc doar cateva elemente de baza(C++ de liceu mate-info).In momentul asta sunt tentata sa-mi retrag doasarul, ma sperie gandul ca nu voi face fata si mai ales ca nu voi putea lucra in domeniu.Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Va rog frumos.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In primul rand felicitari! facultatea de informatica nu este deloc una usoara, informatica nu este deloc usoara. iti place altceva? iti place altceva mai mult decat info? daca da, atunci mergi si fa altceva. daca nu, ramai aici, vezi cum e anul intai, daca faci fata, daca poti asimila toate informatiile, daca-ti place ce faci, si daca nu la anul poti sa dai in alta parte, nu? happy

| lmankml a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci atatea griji pentru ca notiunile care iti trebuie se fac toate in anul 1. Si nu te ajuta cine stie ce informatica de liceuhappy