| adela2012 a întrebat:

Helpp mee. La ce facultate sa dau? Ceva ce nu tine de mate, chimie, fizica sau medicina laughing))). Nu ma luati cu ce imi place sa fac, ca nu am idee deloc... vreau ca dupa terminarea ei sa imi pot gasii de munca, stiu ca peste tot se cere experienta si un salariu cat de cat convenabil.

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te la filologie si fa-te profesor de limba romana. Du-te la drept si daca ai noroc poate ajungi avocat, dar la drept trebuie sa inveti legile care sunt vreo cateva sute de pagini, daca nu cumva 1000.

| Clorox a răspuns:

Psihologie? Eu pe asta ma axez laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

De aceea tara asta este plina de incompetenti.

Bula
| Bula a răspuns:

O facultate se face sa inveti mai mult despre ceea ce-ti place!
Daca nici tu nu stii, atunci nu merita se te inscrii la niciuna.

Sunt multe meserii bine platite, iar daca stii bine o meserie poti avea un venit mult mai mare decat cu o diploma de facultate, cu care gasesti loc de munca doar ca vanzator...

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nimeni nu-ti poate garanta un loc de munca si un salariu atata vreme cat nu ai experinta in nici un domeniu!
Te poti specializa in croitorie, invatand sa tragi la masina de cusut, ca tot nu cere mate, fizica chimie ori bilogice, anatomie pentru medicina!
Te poti specializa ca vanzatoare de haine sau cosmetice, iarasi nu se cere mate-fizica-chimie-samd.

| Printesa10TM a răspuns:

Drept, Litere, Psihologie.

| FuturePlayerFootball a răspuns:

Sfatul meu este sa dai la o facultate cu limbi straine(daca te pricepi la asta) si sa te angajezi in tari arabe ca receptioner la hotel deoarece au salarii chiar de 3.000$ pe luna+cazari pe timp de vara.