| elleneS a întrebat:

Hey! Am o mare "dilema".
Trebuie sa aleg intre facultatea de informatica si cea de medicina.Sincer imi plac amandoua si ma descurc la fel de bine atat la bio,chimie,fizica, cat si la info si mate.Nu prea stiu ce sa aleg.Intr-un fel as merge spre medicina,e de viitor, dar ca medic nu ai o viata foarte ok.Doi la mana,informatca este de viitor,cred ca oriunde mergi in lumea asta ai sa gasesti un post, dar asta se intampla si cu medicina!
Ce ma sfatuiti? Si cum sunt facultatile?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Cu informatica poti lucra in orice mare oras, pe salarii bune, deoarece lucrezi in firme de out-sourcing, deci pentru clienti externi. In primul rand, vei putea lucra chiar din facultate.
Cu medicina e chin foarte mare, pretul studiilor si concurenta sunt enorme, iar rezidentiatul ti-l vei face in alta tara unde te vei stabili definitiv, deoarece aici tara nu-ti ofera nici o sansa.
Acuma alege.

3 răspunsuri:
| dirtymind a răspuns:

Nu pot sa aleg in locul tau, la un moment dat o sa o faci singura, dar daca vrei parerea mea, eu as merge pe informatica sunt foarte cautati oamenii care sunt in domeniul IT si sunt foarte bine platiti happy sper ca te-am ajutat.

| lau23 a răspuns:

Pai alege ce-ti place cel mai mult si in plus eu tot mate-info vreau deoarece stai la pc ai un salariu bun si din punctul meu de vedere este prea bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti in calcul avantajele si dezadvantajele.