| MădălinaDinu a întrebat:

Hey, as vrea sa stiu unele chestii despre lumea persoanelor mari, lumea celor ce muncesc. Exista multe facultati, dar care este cea mai buna? Cea care te conduce spre un loc de munca asigurat si bine platit? Sunt multe facultati pentru ingineri, si fiecare diferit. care castiga mai bine? Sunt ingineri specializati in: biomedica, astronautica, chimica, civila, telecomunicatii, electrica, electronica, energie nucleara, informatica, mecanica, navala si pentru teritoriu. care este cea mai buna facultate?. Care castiga mai bine? Sau cu care alta facultate poti ajunge departe castigand mult?
FUNDA

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio facultate nu iti asigura un loc de munca oricat de cautata ar fi ea. Poti la fel de bine sa termini informatica sau filosofia. Gasirea unui loc de munca bine platit tine de tine si de determinarea ta. Si sa faci o facultate doar pentru ca sunt multe locuri de munca in domeniu e o idee proasta

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista asa ceva. Daca ar exista asa ceva toti ar merge la facultatea respectiva. Asteapta si vezi ce iti place. Daca esti pasionata de ceva si iti vei dori sa muncesti, iti vei gasi un loc de munca aproape in orice domeniu, atat timp cat ai asteptari realiste. Daca iti va placea PR-ul si iti vei dori dupa terminarea facultatii sa ajungi PR bine platit la o firma importanta, asta nu se va intampla decat daca esti un geniu intr-ale PR-ului.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Nu sunt o presoana asa mare "lumea celor ce munesc".Dar am un sfat pentru tine,daca vrei sa urmezi o facultate, urmeaz-o care ti-o place. Am mai vazut intrebari din astea. fa-ti ce-ti place si nu ai cum sa gresesti.Exp:Leonardo Da Vinci a fost un pictor, renumit, a pictat Mona Lisa, cu niste culori care costau aproape nimic. si acuma pictura e inestimabila.Fa ceea ce-ti place, din orice domeniul iese ceva.Scuze ca nu ti-am raspuns la intrebarile tale, dar asta sper sa te ajuta. Succes.