| Nome145 a întrebat:

Hey,cam cât ar câștiga cei de la protecția consumatorului?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbești de salariu sau de șpagă?

| Nome145 explică (pentru sierra1):

De salariu

| sierra1 a răspuns (pentru Nome145):

Cum spunea nea Gogu: depinde de post, vechime,... In orice caz, e subțire

| gabicoo a răspuns:

Salariul este mic dar compensează cu șpăgile.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| gabicoo a răspuns (pentru ReddY25):

Cunosc pe cineva care lucrează la ei. Și la băutură omul spune adevărul.

Un singur exemplu îți dau. Dacă primesc o reclamație nu prea se bucură și încearcă să o rezolve telefonic (să zicem amiabil) - adică îl pune în gardă pe cel reclamat, iar când ajunge totuși în magazinul respectiv lucrurile sunt puse la punct și nu au ce constata. Bineînțeles nu pleacă cu mâna goală de acolo.

Amenzi dau doar când patronul se face că nu înțelege, când se întâmplă ceva grav toxiinfecții cu internări în spital sau când vine ordin de la București - cum a fost situația cu Lidl care trebuia faultat.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde de calificare și de funcție! Secretara *( registratura ), referent sau inspector! Mai punem cadouri și $pagi la socoteala pentru unele controale făcute " de forma " la amici politici cu firme mari?
Recent a fost o ruda din Brașov sa depună o sesizare pentru o măgărie a celor de la Altex și era acolo o atmosfera de somn și molesala abia legau 2 vorbe și mișcau un pix pe foaie!