| anonim_4396 a întrebat:

Hey care credeti ca sunt cele mai bune meserii (cele mai platite)
adica mie mi-ar placea sa fiu actrita, psiholog sau fotograf. ce ziceti sunt niste meserii banoase?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Actrita si psihologul au mult de lucru pana sa obtina bani din asta-studii, cursuri, masterate.Ca fotograf cred ca nu-ti trebuie atata efort.Dar depinde si de aptitudinele tale.Ele pot da diferenta in privinta banilor.

| pilifalexandru a răspuns:

Cea mai banoasa meserie este cea care iti face placere sa o faci, daca faci o meserie din placere o vei face bine, facand-o bine o sa faci si bani din ea. Dintre cele 3 enumerate de tine mai sus cea mai banoasa este fotograf, ca actrita prinzi greu un rol iar ca psiholog... greu cu clientii.

| Spwan a răspuns:

La scoala am 6 ore de psihologie pe saptamana, sa stii ca nu te ajuta cu nimic mai departe. Am inceput pregatirea la biologie, deoarece vreau sa dau la medicina.Un doctor bun nu va muri niciodata de foame.

| ElenaSA a răspuns (pentru Spwan):

Cum sa nu te ajute psihologia? Macar afli ceva in plus despre tine.Cum ai ajuns la 6 ore pe saptamana de Psihologie? Maxim la Filologie sau la Stiinte sociale este de 2 ore.Nici cu CDS nu se ajunge la 6.