| LuizaFrumy233 a întrebat:

Hey,care sunt beneficiile daca fac liceul de arte vs un liceu normal?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe arte e ok sa te duci daca esti chiar pasionat si bun in domeniu si esti 100% sigur ca vrei sa urmezi o cariera bazata pe asa ceva.
Daca nu, mai bine mergi la un liceu normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc o multime de baieti si fete care au venit de la arte, si sunt la inginerie. Le este greu intr-adevar pentru ca lipsa de matematica multa si fizica si etc, dar totusi invata de rup cu cate o restanta, 2... si trec, diferenta este ca, daca esti bun la desen, muzica si etc, ramai la arte, daca nu da-i pe liceu normal, mate-info, chimie-bio, tehnic si toate celelalte.

Răspuns utilizator avertizat
| Munteanu_Alex_1998 a răspuns:

Pai, daca faci liceul de arte si ai noroc, poti castiga o gramada de bani ca si cantareata (daca ai voce) / artista (daca te pricepi la desen), iar la liceul normal, in mare parte cei care il termina devin profesori :/

| saturday10 a răspuns (pentru Munteanu_Alex_1998):

Cum adica mare parte devin profesori. lol?!laughing) Majoritatea elevilor fug de invatamant si merg spre inginerie, medicina etc.