| deeapp a întrebat:

Hey! Ce as putea deveni daca fac facultatea de asistenta sociala? Se merita?

1 răspuns:
| feysofit a răspuns:

Ministerul Muncii, Protecţiei Sociale şi Familiei: Direcţiile de Politici de Asistenţă Socială, de Asigurări Sociale, de Protecţie a Familiei şi Drepturilor Copilului etc.; Ministerul Sănătăţii: maternităţi, spitale etc.; Ministerul Educaţiei: Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor, instituţiile de învăţământ preuniversitar şi universitar, Servicii Comunicare şi relaţii cu publicul; Ministerul Tineretului şi Sportului; Ministerul Justiţiei: Departamente de Executare, Birouri de Probaţiune; Ministerul Afacerilor Interne: Centrul pentru combaterea traficului de persoane, penitenciare; Biroul Migraţie şi Azil; Administraţia Publică Locală: Secţiile raionale de Asistenţă Socială şi Protecţie a Familiei, Direcţiile de protecţie a drepturilor copilului, Casele Teritorile de Asigurări Sociale, etc.