| meryy10 a întrebat:

Hey! ce trebuie sa fac si sa stiu ca sa ajung desinger? sunt foarte pasionata de acest lucru si deja am 2 caiete intregi de haine create de mine...

2 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Exista si croitorii mai mici, cu puncte de desfacere prin cateva orase mai importante din tara. Probabil nu o sa faci numai design, ci si desene cu pensula pe tricouri de exemplu.
Oricum ca sa ajungi designer va trebui sa incepi de jos. uneori o sa mai inveti ceva in timp ce urci ierarhia alteori o sa pierzi doar vremea adunand experienta care sa impresioneze. Bafta!

| LikeNike a răspuns:

Te duci si tu la o vedeta sau casa de moda si daca le va placea ce ai creat poti chiar sa ajungi vedeta