| anonim_4396 a întrebat:

Hey, cu ce se ocupa mai exact politia de la investigații criminale?
Pt ca m ar interesa pe viitor aceasta ramura.Multumesc

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu criminalii și activitatea lor. Studiază de exemplu modul în care s-a produs o crimă, urmele lăsate, pentru a identifica pe baza lor făptașul și a-l aduce în fața justiției. Este o profesie care se face după ce ai terminat o facultate.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dezvoltă noi rețete de Panettone, Lasagna, și Pizza, apoi le vînd italienilor!

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Paste,spaghete nu? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu alea se ocupa cei de la moravuri!

| Celcestietot a răspuns:

Incadreaza fapta, stabilesc ordinea insiruirii de evenimente etc.

| Vântulalb a răspuns:

Ioi! Te-ar interesa sa te tarasti prin subsoluri pentru probe, sa stai noaptea la panda asteptand infractorul/criminalul. Poate si iarna inghetand pe vreun camp...
Totusi, cineva trebuie sa le faca si pe astea. Felicitari!