| madalinuk a întrebat:

Hey! Este un test sau ceva in gen pe net pentru un domeniu anume (un domeniu banal de ex:moda,film, etc) si la final daca ai trecut testul sa iti deie un certificat sau diploma?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu exista asa ceva la noi, si sa fie si gratuit, dar si diploma sa fie recunoscuta de Ministerul Educatiei.

| Fabb a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva... Decat chestii ilegale. Presupun ca doar in strainatate mai gasesti.
FUNDA?

| Damian95 a răspuns:

Ai putea sa te inscrii pe freelancer.com daca ai cunostinte serioase IT si poti lucra cu programe de editare video sau foto pe pc destul de bine. Acolo poti sustine niste examene online care odata luate primesti un Certificat de calificare care este valabil doar pentru munca online. Poti incerca daca te pricepi dar trebuie sa stii sa lucrezi pe PC

| madalinuk explică:

Damian95 nu sti numa din domeniu IT?

| Schiopu_Matei_1996 a răspuns:

Nu.Trebuie sa fi tamp sa crezi toate prostiile de genul asta de pe internet. Diplomele sunt date de catre organe specifice ale statului, nu de vagabonzi pe strada.

| madalinuk explică:

Parca in alte tari era si de aia am intrebat big grin

| jamal000 a răspuns:

Nu exista asa ceva! Oricum diplomele se obtin f usor, important e sa poti dovedi cunostiintele pe care le ai