| sunmiley a întrebat:

Hey! Eu si prietena mea sin Olanda ne construim o "afacere":vrem sa vindem in Europa creatii din pasta polimerica si alte chestii handmade, dar online. No, da problema vine acum:nu gasim vreun site pe care sa-l folosim, fiindca cam toate cer comisioane cand expediezi, adica sa le dai 5% din cat primesti. Si, mda, nu ne convine. Ne dati va rog niste site-uri bune?

Răspuns Câştigător
| NoahRJ a răspuns:

Putetis a vca faceti propiul vostru store, din cate am inteles se poate face prin ucoz, daca ma insel imi pare foarte rau!
Sper ca te-am ajutat, spor in afacerea voastrawinking.

| sunmiley explică (pentru NoahRJ):

Stiu, numai ca imi e teama de "fees" care sunt : un nr. de bani in $ care trebuie platit

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Si siturile alea sunt facute de niste oameni care trebuie sa manance.
Daca voi nu sunteti dispuse sa platiti niciun comision, ei de ce ar fi dispusi sa dezvolte situri pentru pentru voi?

Cam orice tranzactie implica un comision. Nici Amazon, nici EBay, nici Paypal nu sunt organizatii de caritate, sunt companii care traiesc din comisioane. Orice vanzator trebuie sa accepte si sa ia in calcul acest cost daca vrea acces la potentiali clienti.

| sunmiley explică (pentru johnnny123):

Daca tu vrei ca 2 tipe de 12 ani sa plateasca separat 30$, de ce nu te oferi? Asa ca ia valea de aici, nu suntem asa retarde, am gasit noi ceva, nu aveam nevoie de creierul tau mic si rau.