| Redsunshine33 a întrebat:

Hey, guys!
Anul acesta am rămas acasă pentru a încerca să dau iar la Medicină, dar în acest timp, mi-am îndreptat atenţia către o altă facultate, și anume, Facultatea de Biologie.
Am înteles că se intră pe bază de dosar și eseu.
Ceea ce vreau să aflu e dacă am șanse să intru, având în vedere că media mea de la bac nu e strălucită, 8.58 și cum trebuie realizat acest eseu.
V-aș fi recunoscătoare dacă mi-aţi putea recomanda și alte facultăti care să includă biologia.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca e vorba de cea din Bucuresti, da. Macar la ecologie tot ai sanse, acolo sunt cele mai mici medii.

| Goete a răspuns:

Din intrebarea ta reiese ca nu ai incredere deloc i faptul ca ai putea intra la medicina
"...pentru a incerca sa dau iar la medicina...".- adica nici macar sa dai pentru a incerca.
Nu are rost sa te prezinti daca mergi pe idea ca nu reusesti, faci bine ca te orientezi pe ceva "mai ieftin", atata timp cat nu crezi in fortele tale (poate ai motiv pentru asta)

| Jigokunokishi a răspuns:

Incearca ceva gen kinetoterapie. Include biologia si este mai apropiat de medicina decat altele, plus ca e mai usoara, din cate stiu, si e de viitor big grin