| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume astăzi era cât pe ce sa leșin la lucru din cauza scenei la care am fost martor. Astăzi a venit un coleg nou în echipa noastră. În echipa mea am un coleg care mereu când vede dulciuri întinse pe masa și desfăcute se autoserveste fără sa ceara voie de la colegii care le-au pus acolo. Colegul nou și-a adus cu el o cutie de bomboane de ciocolata dar nu ne-a spus ca ne putem servi. Colegul pofticios văzându-le acolo s-a autoservit. Colegul nou observa ca ii lipsesc 2 ciocolata și întreabă "cine a luat din ciocolata mea?" Colegul pofticios este uimit de întrebare și raspunde" eu m-am servit". În acel moment colegul nou a dat cu pumnul în masa și cu piciorul în scaun de l-a trântit și a urlat în tot biroul spunând " cine ți-a dat permisiunea sa umbli la ciocolata mea bă magarule, nu ai bani sa iti cumperi și mănânci de la alții, porcule?". Eu eram cât pe ce sa leșin iar colegul pofticios a rămas mut și s-a retras la o tigara. Ce părere aveți de situația asta? Cum ati reacționa? Ce părere aveți de colegii care se autoservesc fără rușine? Eu personal nu servesc pentru ca mi-e scârbă, nu știi niciodată ce microbi sunt acolo.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Mie personal mi se pare o nesimțire să te servești din lucrurile altuia fără a fi invitat să o faci. Păi dacă omul mergea în delegație și își lăsa nevasta singură vreo săptămână ce făcea colegu ăsta al tău? o servea și pe nevastă-sa?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E ochiul dracului ciocolata