| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume iti poti da în judecata angajatorul dacă te obliga sa maturi și sa speli pe jos zilnic dacă în fisa de atribuții nu este scris ca trebuie sa asigurați curățenia?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Normal, bro

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Dai in judecata daca poti, desi eu cred ca nu rezolvi nimic. Daca ala nu are ceti da in ziua aia de lucru, te pune sa afci si mincare laughing doar te plateste nu?
Unde pui, munca aia sa dai cu matura ar fi f prost platita, si nu-i asa de greu, plus mai inveti sa mai faci si cate ceva ce nu stiai laughing

Nu stiu daca te pune zilnic, de ar fi asa, ar angaja femeie de serviciu. Daca te baga la astea, munca ce trebuie sa o faci, aia a ta cine o face?

In sf daca nu iti convine, pleaca de acolo, stai in continuare, dar cautai altundeva si cand gasesti, il saluti din mers, fara sa il anunti.
Cind o spune pai ca trebuie sa anunti din timp bla bla, spui si tu ca si el trebuie sa te anunte de cand tea angajat ca trebuie sa dai cu matura laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca curatenia la locul de munca este obligatorie si de bun simt, fara sa fie trecuta in contractul de munca, ca job profesional.

| johnnny123 a răspuns:

Păi ce facem? Ai uitat să spui "Voi cum ați reacționa în aceasstă situație scăpată de sub control?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Și un manager la un magazin ajută cu treburile din magazin, inclusiv curățenia, dacă nu au persoane să se ocupe cu asta. Dar un instalor, mecanic(de ex.), nu vor face curățenie, asta nu-i treaba lor.