| RoxyOnTPU a întrebat:

Hey... m-am mai gandit la un nume de scena(pentru actrita si scriitoare):Ice(inseamna gheata in engleza; pentru cei care nu stiu engleza se pronunta Ais). Si? Ce credeti despre numele asta? M-am uitat pe wikipedia, de data asta nu am copiat pe numeni; numele de scena e unicbig grin

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

In primul rand numele nu e unic (uita-te la rapperi celebri precum Ice T, Ice Cube, Vanilla Ice etc etc). In Al 2lea rand, eu, fiind scriitor gasesc numele acesta complet infantil pentru aceasta breasla. In al 3lea rand, ai publicat vreo carte!? Stii tu, pentru a putea sa te declari ''scriitoare'' (cum faci zilnic in 2-3 posturi care sincer, devin deja complet obositoare pentru membrii acestui site...).

| AndraNicoleta a răspuns:

Ne-ai innebunit cu numele tale de scena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna bine, dar mai adauga un nume langa Ice happy

| RoxyOnTPU explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi dai tu o sugestie? chiar nu stiu ce sa pun

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

Sincer, nici eu nu am nici o idee. Decat sa spun aberatii mai bine tac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Langa Ice poti pune numele tau in engleza sau un alt nume la alegere. Ice sa fie ca un nume de familie happy

| iRaul a răspuns:

Da pui cev langa Ice, suna ca si Ice Cube, probabil ai auzit de el, dar nume de scena pentru ce? Ai scris ceva carte, esti in castingu de la vreun film/serial?

| RoxyOnTPU explică (pentru iRaul):

Nu o sa mai folosesc numele asta de scena mz de sfat...si nu dar vreau sa-l am dininainte

| Carvia a răspuns:

Imi place