| Kanna a întrebat:

Hey salut! Am nevoie de sfaturile voastre.Din clasa a 2 invat franceza(la moment sunt clasa 10) si nu-mi place deloc, peste 3 ani am BAC la l.franceza si mi-e frica sa nu-l pic...am ocazia sa ma mut la limba engleza - imi place caci am invatat-o 2 ani, mi se da usor si accentul....Am nevoie de niste sfaturi : ar trebui sa ma mut la engleza sau nu? Funda'!

Răspuns Câştigător
| BlondaBlondii a răspuns:

Daca tu crezi ca iti place mai mult engleza si crezi ca o poti invata mai usor, mutatebig grin! Decat sa incerci cu franceza si sa nu reusesti. big grin Sincer nici mie nu imi place franceza, mi se pare o limba lipsita de sens... E complicata si e greu de pronuntat. Francezii au accentul lor innascut, englezi au un accent usor daca e sa ne luam dupa engleza din america! Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai nu conteaza de cat timp faci o limba straina daca nu ai inclinatii si nu te atrage, poti foarte bine sa dai la engleza chiar daca nu faci de mult timp dar iti place succes

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Este mult mai eficient sa te muti la engleza fiindca se trece foarte usor! Asta este cel ami bun sfat crede-ma! Nu e cazul sa risti cu franceza!

| Dodgge a răspuns:

Cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare. Daca de 8 ani nu poti invata franceza atunci schimba cu engleza daca la aia te pricepi.