| AlexandruAndrada a întrebat:

Hey salut! sunt fata si am 13 ani.Daca cati putea sa ma ajutati cu ceva : vreau neaparat sa invat parkour dar nu stiu cum sa incep.M-ati putea ajuta cu ceva sugestii sau linkuri va rog. multumesc, cel mai bun primeste fundita :* va pup

Răspuns Câştigător
| Kapkha a răspuns:

Pai. si eu am 13 ani si am practicat parkour o perioada lunga de timp.
Pentru inceput as sugera sa sa incepi cu ceva usor (preferabil pe iarba) si cu ajutorul cuiva pana prinzi curaj sa incerci ceva mai ''periculos''
Dupa ce incerci unele scheme de parkour si reusesti dupa aia ti se vor parea usoare si nu iti va mai fi teama sa le incerci.
Cand trebuie de exemplu sa sari peste un gard (nu foarte inalt) mintea incepe sa o ia razna si se gandeste la ce este mai rau adica daca e sa cazi ce s-ar putea intampla sau in ce fel vei cadea.
Nu trebuie sa iti fie frica pentru ca iti va iesihappy sper ca am fost de ajutor.
Funda pls.

1 răspuns:
| xxXBuGhYXxx a răspuns:

Pentru o fata nu este foarte indicat parkour-ul dar daca vrei neaparat lasa o geana aici: http://www.youtube.com/watch?v=Ld61pLiQu6k Funda?