| valentinraduvalentin0000 a întrebat:

Hey,salut TPU. Am 13 ani si m-am gandit ca pe viitor sa dau la drept.Imi puteti spune cu ce medie se intra si cati ani trebuie sa o absolv? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai ai cel putin 5-6 ani pana poti da la drept, trebuie sa termini gimnaziul si liceul. Nu este o medie fixa, poate diferi foarte mult de la o facultate la alta. Ce se poate spune este ca pe locurile bugetate se intra doar cu o medie mare iar pe cele cu taxa cu una mai mica. De asemnea media de intrare este mai mare la facultatile de stat, la cele particulare este mai mica, uneori este destul media 5.

2 răspunsuri:
| Madalynaly a răspuns:

Nu cred ca este o medie fixa, dar la drept sunt vreo 5 ani de trecut, pana la absolvire.