| anonim_4396 a întrebat:

Hey salutare! Vreau si eu asa niste opinii din partea voastra. Am o dilema, nu stiu unde sa ma duc la invatat. Sunt absolventa si vreau sa ma duc mai departe la invatat, si ma gindesc care specialitate sa aleg "Design interior" sau "Drept". Ambele imi plac, si stiu a desena, dar nu imi place fizica si mate, ele ma stopeaza in a ma duce la design, si ma mai sperie faptul ca voi fi foarte incarcata cu desene si nu voi avea timp si pentru prieteni. Dar sunt mai cu tragere de inima fata de design decit de drept. Si nu stiu ce sa fac, incotro sa ma duc, imi puteti spune va rog opiniile voastre?

3 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu stiu daca la design interior se da examen.in fine daca esti fata desteapta si stii gramatica si economie du`te la drept la Bucuresti! eu acolo m`as fi dus, daca eram la filologiebig grin (presupunand ca tu la profilul asta esti). decide`te mai repede ca trebuie sa mergi la inscrieretongue

| neutrino a răspuns:

Am si eu o dilema: ce ai absolvit si cum.

| neutrino a răspuns:

Pentru nici unul din profilurile mentionate, nu o sa ai timp de gasca, de prieteni si in mod special daca intri la stat. Daca mergi la o facultate privata e altceva, acola iti trebuie multi bani si mai putina carte. Oricum, alege ceva care sa iti placa si tie, nu numai prietenilor.