| jojojojome546 a întrebat:

Hey,stie cineva sa-mi zica de la cap la coada cum se desfasoara romanii au talent? intrebare pentru cei care au fost sau pentru cei care sunt informati bine.mersi,funda,cel mai cuprinzator si detaliat raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| Manuela18 a răspuns:

In primul rand te duci la preselectii, te inscrii si daca cei din comise considera ca poti face spectacol primesti un numar de ordine. Apoi dupa acel numar de ordine iti vine randul sa intri pe scena(minute) sa-ti prezinti talentul. Primesti 3 de da e bine la fel si 2 de da pentru ca treci in etapa urmatoare. In etapa urmatoare concurentii sunt alesi de jurati, talentul lor este mai bine analizat si ei vad daca coincide cu al unui alt concurent sau nu. Daca coincide il alege pe cel mai bun sau pe amandoi. Pe urma daca treci si de faza asta vine alta etapa(in direct) in care iti prezinti talentul sub o alta forma, ceva mai mult, mai spectaculos. Aici vei fi votata de telespectatori, daca vor ca tu sa mergi mai departe. Bun, ultima etapa finala la fel ca in semifinala. Talentul+ceva nou sa fie mai cu lipici la public. Te voteaza telespectatorii si ai luat marele premiu. happy Asta-i tot! Bine ca pe urma vine faima, succesul apari la Maruta apoi la Oana Roman, la Simona Gherghe etcwinking

| jojojojome546 explică (pentru Manuela18):

Si cum face cineva sa ajunga prima data la acel juriu? si unde este, de exemplu oaradea e cel mai aproape de mine. unde ma inscriu? pe net sau pot merge direct?

| jojojojome546 explică (pentru Manuela18):

Sunt in zile diferite? "In primul rand te duci la preselectii, te inscrii si daca cei din comise considera ca poti face spectacol primesti un numar de ordine. Apoi dupa acel numar de ordine iti vine randul sa intri pe scena(minute) sa-ti prezinti talentul." cel filmat cu cel nefilmat?

4 răspunsuri:
| LuckyVictorious a răspuns:

Din cate stiu, prima runda nu e difuzata la TV si e cu producatorii sau alti oameni importanti. De acolo treci in prima runda difuzata la TV in care daca ai 3 de X nu treci mai departe. Daca treci, dupa ceva timp juratii vor decide din toti care merg in semifinala, tot cu numerele din preselectii. Din semifinala mergi in finala unde poti castiga banii happy Funda?

| LuckyVictorious a răspuns:

Prima oara vor fi preselectii nedifuzate la TV. Juratoriul vor fi producatorii sau atli oameni importanti pentru emisiune. Daca treci, vei merge in prima runda cu preselectiile, unde daca ai 3 de X pleci acasa. Daca treci de runda asta, dupa ceva timp juratii vor decide daca mergi mai departe, tot cu numarul din preselectie. Dupa, vei trece in semifinala si dupa in finala. Funda?