| bbnnmm a întrebat:

Hey. Sunt fată și vreau să urmez un liceu militar, dar părinții mei nu prea sunt de acord...adică mama și apoi au aflat și bunicii și au zis că e departe și că nu e pentru fete și că o să mă trimită în război și chestii din ăstea. Tata e de acord pentru că lui îi plac femeile polițiste și a convins-o și pe mama, dar ea și bunicii îmi tot spun să îmi aleg altceva, dar mie nu îmi place ce vor ei. Ce să fac?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu trebuie sa te mentii tare pe aceasta pozitie si in acest fel mama ta va ceda.

| AliGab a răspuns:

Sustine cu tarie ce vrei, te vor lasa. Asa am facut si eu cu mamica mea care voia sa ma dea la un liceu mai inferior, iar eu am sustinut ca vreau la unul anume, care era mai bun, si asa s-a si intamplat happy, iar acum nu regreta

| AndyAndrey35 a răspuns:

Scuze, din curiozitate ce vor bunicii si mama ta sa ajungi? Eu consider ca tu trebuie sa decizi ce faci cu viitorul tau.

| bbnnmm explică (pentru AndyAndrey35):

Mamă și bunicii vor să fiu contabilă sau să fiu asistentă medicală.

| Andreea_Adam_1993 a răspuns:

Urmeazati visele..., draga mea daca o sa iti urmezi visele o sa vezi o sa alegi calea dreapta si cinstita pe care o sa o inteleaga simama si bunici tai

| UserCP a răspuns:

Du-te la liceul militar..Maica-ta nu te lasa finca nu vrea sa pleci de lângă ea. Fa ce-ti spune inima!