| alessandra10 a întrebat:

Acum putin timp mi-a venit ideea ca mi-ar placea sa fiu actrita, insa nu stiu daca sunt talentata, pentru ca nu m-am implicat in vreo activitate ce tine de actorie pana acum. Tot ce am observat e ca imi e foarte usor sa ma transpun intr-o situatie trista si sa plang... si uneori cand sunt singura imi imaginez ca interpretez un rol si ma prefac ca am diferite trairi big grin Credeti ca astea ar putea fi semne ca am inclinatii catre actorie? Si ce alte calitati ar mai trebui sa am ca sa fiu o buna actrita? Dau funda! happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Astea pot fi semne ca esti o buna actrita, daca interpretarea ta este si credibila pentru ceilalti, daca transmite emotia. Fiindca oamenii care nu au talent actoricesc nu transmit emotia nici macar cand aceasta este reala. Faptul ca plangi usor nu are legatura cu actoria, ci cu rasfatul. E mai important sa poti rade usor, sa poti mima o buna dispozitie molipsitoare cand esti, de fapt foarte foarte trista.
Ca sa fii o buna actrita ai nevoie de o memorie buna (care se exerseaza invatand in fiecare zi cat mai mult text pe dinafara, de la varste cat mai fragede) si multa putere de munca (e o meserie care se face in salturi, ai perioade in care muncesti 18 ore pe zi, 7 zile pe saptamana si trebuie sa arati si sa fii mereu foarte proaspata)

| TotulSAUnik a răspuns:

Mia Khalifa e o actrita talentata si a pornit tot de jos-if you know what I mean tongue