| STeEaaNuuTtTzZz a întrebat:

Am 12 ani și sunt interesata de actorie. Mi-ar plăcea enorm sa joc în filme, dar am înțeles ca trebuie sa știi sa canti... E musai? Eu știam ca exista seriale muzicale, dar nu toate sunt la fel, nu se cântă mereu. Eu nu cred că Angelina Jolie cântă în filme. Aș fi vrut asa mult... Va rog sa îmi spuneți ce trebuie sa faci la actorie.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu are nicio treaba muzica cu actoria. Daca poti sa si canti ai un avantaj dar nu e un MUST. Trebuie sa fii expresiva, sa poti intra in pielea unui personaj, sa ai dictie (sa vorbesti tare si clar) si sa-ti gestionezi emotiile. Poti da la o facultate de actorie daca esti 100% ca asta vrei sa urmezi. E destul de greu in Romania, multi actori mor de foame. happy Dar daca n-ai succes in domeniu, iti poti deschide macar o scoala de actorie.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa incepi sa reciti frumos in public,sa joci teatru la scoala, sa te inscrii la un cerc de actorie, sa-ti cultivi vocea, sa ai o dictie buna, sa domini stresul etc.

| STeEaaNuuTtTzZz explică (pentru mira):

Am facut o mini scoala de actorie, unde am jucat intr-un film. De atunci a inceput sa imi placa serios. ideea e ca la facultatea de actorie iti cere sa canti, de aia a renunat cineva din familia mea. Nu am oce sa cant, dar imi pot perfectiona vocea prin exercitii de dictie

| Ineys a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa stii sa canti pe note sau... ma rog, trebuie sa ai o voce placuta pentru public si o dictie aproape perfecta, pentru ca nu-ti permiti ca actor sa nu poti pronunta anumite cuvinte sau sa te incurci de prea multe ori.