| falloutm6 a întrebat:

am 14 ani si in vara asta as vrea sa-mi gasesc un job sau sa fac ceva sa fac rost de bani pentru a upgrada bicicleta. am nevoie de cateva idei (mai multe ). dau funda cu vot cu tot ce se poate raspunsului corect...

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Vinde ceva ce nu-ti mai trebuie pe okazii.ro.

http://www.okazii.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| Estera123 a răspuns:

La 14 ani nu te va angaja nimeni. Dispozitiile legale reglementeaza varsta de la care angajatorul poate angaja un minor, si aceasta este de 16 ani.
Pe langa exemplele data mai sus, poti imprumuta o anumita suma de bani, cumperi niste chestii necesare oamenilor, apoi le vinzi cu un comision. Poate te ajuta si mama, matusa etc.

| DomnuMăr a răspuns:

Faci upgrade la 2.3? rolling on the floor

| MadaAmy a răspuns:

Poti sa te angajezi la impartit fluturase sau sa faci acasa lucruri handemade si sa le vinzi sper ca ti-am fost de ajutor