| XD_Danny_2000_CaPk a întrebat:

am 14 ani si peste putin timp ma voi muta in Spania...mai precis in Alcorcon
Ideea e ca acolo vreau sa fac fotbal de performanta....cam unde ar trebui sa merg? Exista vreun liceu sportiv sau ceva gen prin zona? Dau funda celui mai bun raspuns!
Mersi tongue

1 răspuns:
| wreckfest a răspuns:

Fotball de performanta poti sa faci la terenul de fotbal din satul tau cu prietenii tai cei mai buni, deoarece o sa ai inspiratie sa joci, si tot timpul o sa ai chef caci cu ei te distrezi, dar normal, ca sa te antrenezi si sa fii bun, trebuie sa fie si ei in stare de ceva, sa nu fie ca si cum ai juca cu niste copii de 2 ani, mi se pare o metoda mai buna si mai putin obositoare de a fi bun la fotbal, din satul meu au iesit aproape 10 fotbalisti care au ajuns pe judet si foarte talentati, unul chiar la dinamo sau la ceva echipa mare, si toti au jucat cu prietenii, la un liceu sportiv, o sa ai certuri ( probabil ), nu o sa ai chef tot timpul si mai multi factori o sa intervina, C. Ronaldo si L. Messi nu au facut nici o scoala ca sa devina ceea ce sunt, normal ca de la atunci cand au ajuns majori, aprox. pe la 18 ani au mers la o scoala sa devina mai buni, dar ei inainte de acea scoala erau ''campioni pe sate'' fara nici o scoala, faci ce vrei, ti-am dat doar un sfat.