| 安価 a întrebat:

Hey TPU! am 15 ani si vreau sa depun cv la un magazin de haine pentru un job part-time.nelamuririle suint urmatoarele:
la studii, am terminat generala( evident) dar ce sa scriu daca inca studiez liceul( vreau formularea exacta)?
si ce sa scriiu daca vreau sa lucrez doar part-time? si inca ceva: cand scriu limbile straine pe care le vorbesc cum sa scriu daca vorbesc o limba la perfectie?
,

4 răspunsuri:
| Andrei_Musat_1996 a răspuns:

Parerea ma este ca te agiti degeaba. Romania nu este tara care sa promoveze job-urile "part-time"si chiar si asa spui generala iar la liceu scrii inca in curs. Faza cu limba la perfectie scrii cursiv dupa eahappy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Drept,oficial, la munca de la 16 ani impliniti.La negru poti lua teapa, sa nu te plateasca.

| TheAce a răspuns:

Din pacate daca ai 15 ani nu poti fi angajat part time nici macar cu 2 ore. Trebuie sa ai minim 16 ani pentru a putea aplica la vreun job legal.

| AndreyTPU a răspuns:

Buna! La 15 ani nu poti fi angajata nici macar cum zici tu " part time" fa 16 ani dupa poate mai ai niste sanse.O zi buna!