| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.
Am 18 ani si la vara voi termina liceul si imi propun sa merg la politehnica in Bucuresti.Eu stau in Cluj.Acum am o problema foarte mare, nu am unde sta.
Cine stie o chirie 100-150 de euro, care sta in apropiere de politehnica sau la 5-10 minute de autobuz/metrou?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu stai la camin? e ieftin si distractiv.

sau cauti aici

http://www.imobiliare.ro/

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu inteleg ca tu ai doua optiuni:
1. Camin (pe care ti-l recomand cu cea mai mare caldura, nu ca ar fi un loc ideal, ci pentru ca o sa traiesti momente foarte interesante).

2. Sa imparti un apartament cu altii, gen inchiriezi o camera intr-un apartament. Auzisem de un site pentru asta: http://www.cautcoleg.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
de ce nu faci facultatea in Cluj, pentru ca din cate stiu acolo facultatiile sunt foarte bune.
O zi buna.

| cristif a răspuns:

De ce fugi de Politehnica din Timișoara? E mai aproape, o cheltuială în minus, chiriile la fel.

| laur3ntziu00 a răspuns:

Nu te incanta ideea de a sta la camin?