| crystina244 a întrebat:

Am lipsit aproape tot semestrul și mai e doar o luna jumate de scoala. Eu sunt la profil bio chimie dar nu știu ce sa fac pentru ca vreau sa ma transfer și nu am nicio nota și nici nu cred ca pot sa recuperez atâta materie. Dar nu am lipsit de bunăvoie, am avut probleme de sănătate grave și am adus scutiri. Am vreo șansă să recuperez sau sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

De recuperat ai şanse pentru că nu s-a intrat încă foarte mult în materie şi poţi înţelege. Dacă ești pe Ştiinţe o să-ţi fie puţin cam greu la biologie dar în rest nu văd de ce nu ai putea recupera! Va trebui să ai răbdare, să stai să înveţi vreo 2 saptămâni până îţi intri în ritm! Dacă vrei să te transferi poţi din semestrul 2 să te transferi,acum depinde și ce clasă ești! Dacă vrei să te transferi la un alt profil, atunci este puţin cam greu, dar nu imposibil!
Vei recupera ușor oricum, stai liniştită, dar trebuie să ai răbdare și voinţă!