| ArtemixAnne a întrebat:

Am o intrebare:Ca si profesor de mate se castiga bine? Sau cat castiga un contabil?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mai faci si pregatiri pe langa predat la scoala, iei si o dirigentie ajungi sa faci ceva.

| sierra1 a răspuns:

Ca si profesor de mate se castiga bine?
- în primii ani e un salariu de rah**
Contabilul? Depinde de locul de muncă. Undeva între unu și zece salarii minime.

Si totuși, ție ce ti-ar plăcea să faci?

| ArtemixAnne explică (pentru sierra1):

Sunt oarecum in dubii sa zic asa..as vrea sa merg mai mult pe parte de matematica...as vrea ca dups liceu sa fac o facultate ori de mate ori de ceva fiinante si banci sau stiinte economice...dar vreau sa stiu pe ce domeniu sa merg..sa stiu cat castiga un contabil sau un profesor

| sierra1 a răspuns (pentru ArtemixAnne):

Tocmai ți-am scris mai sus

| Donsavas a răspuns:

Se câștigă foarte bine dacă stii matematica dar nu in domeniile alese de tine. Orientează te către altceva dacă te interesează situația financiară.