| AnnaAnnne a întrebat:

am si eu o intrebare. Chimia de clasa a 8 a seamana cu cea de clasa a 7 a, adica mai fac cu numarul lui Avogadro, valenta etc, ce am facut pe a 7 a sau e diferita? Dau fundita celui mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Noi ziceam "avocado" laughing
Chimia e cam 30% aceeaşi, pe fiecare an se adaugă ceva nou, mult mai detaliat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut mai mult despre anumite elemente din tabelul lui Mendelev de exemplu oxigen, carbon, fier, cupru si probleme de chimie

| Skypee a răspuns:

Sincer, chimia nu e la fel.In clasa a 8-a vei face niste chestii ca calculele matematice, dar usoare, va trebui sa sa caluclezi moleculele. Funda?

| AnnaAnnne explică (pentru Skypee):

A, deci e bine atunci ca nu trebuie sa ma mai omor cu recapitulari si alte chestii, nu?

| Skypee a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Pai nu, eu oricum la chimie nu am invatan nimic si nici la ore nu eram atent si odata cand trebuia sa ma scoata la tabla mi-a explicat un coleg pe scurt ce trebuie facut ca sa imi dea raspunsul(nu stiu ce calcule), adica nu e greu.Si nici nu trebuie sa recapitulezi, doar sa mai tii minte ce sunt atomii sau o molecula si o sa inveti despre metale si valenta.Cam atata.Deci imi dai funda?
happy