| 10Cty a întrebat:

am si eu o intrebare: unde credeti ca ar fi mai bine sa plec dupa liceu (sa fac facultatea acolo) sau dupa facultate in Germania sau Spania? de ce?

Răspuns Câştigător
| Laura46 a răspuns:

Totul depinde de ceea ce vrei tu de la facultatea respectiva, si ce profil cauti.de invatat poti invatat si la noi. spune-mi pe ce profil vrei s ate axezi si iti voi damai multe detalii

| 10Cty explică (pentru Laura46):

As vrea sa fac o facultate de design ( nu stiu sigur daca de interior sau vestimentar)

| Laura46 a răspuns (pentru 10Cty):

Uite,u nu ma pricep atat de bine la acest domeniu, dar am gasit aici ceva ce te poate ajuta cu siguranta: www.polimoda.com Italia este clar, patria modei, dar in toata europa d e vest sunt facultati cu astfel de specializari

4 răspunsuri:
| mika a răspuns:

Pai decizia asta trebuie sa o iei tu, tu decizi unde si de ce, asta inseamna maturizare, nu sa asteptii sa te indrume cineva...gandeste-te ce vrei si aia fa!

| silvester13051996 a răspuns:

Uite mai bine sa faci facultatea aici si dupa aia sa pleci unde vrei tu pentru ca o sa-ti fie greu sa inveti limba, si sa tii pasul cu cursurile in acelasi timp plus ca in spania nu mai merge treaba cu munca.