| Maxim_Andreuta_1989 a întrebat:

Hey TPU.
As dori sa devin actoriță in filme.
Dar nu la teatru. Nu știu cum sa explic, gen sa nu fie în realitate doar în film. Ca exemplu:
Divergent
Insurgent
Lara
Twilight
Am căutat pe google dar nu am gasit ce cautam..As dori răspunsuri în legătură cu asta nu cu teatrul.

5 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

Bună. Dacă tu ești în poza de profil, pari destul de mică momentan, ai timp să îți faci un plan de viitor. În principiu (adică, dacă n-ai un talent izbitor care să îți permită să devii direct actriță fără niciun fel de parcurs academic sau experiență în domeniu) va trebui să faci o facultate de teatru (tip UNATC în București) înainte să poți spera să joci în filme. Așadar, va trebui să treci și prin practica la teatru, și cum a spus cineva în comentarii, o să fie cam necesar.

| Maxim_Andreuta_1989 explică (pentru Cristianne):

Am 15 ani, la liceu ar trebui sa fac unul special pentru asa ceva

| Cristianne a răspuns (pentru Maxim_Andreuta_1989):

N-aș ști să-ți spun exact ce și cum în legătură cu asta, dar în principiu, nu cred că ai nevoie (nici nu știu dacă există) să mergi la un liceu anume. Îmi imaginez că cel mai bine ar fi să mergi pe filologie ca și profil, însă din nou, încearcă să întrebi pe cineva care este student la o facultate de teatru și cinema, te-ar lămuri mai bine.

| oz_1736 a răspuns:

Nu cred ca vei juca in filme fara sa faci practica la teatru.

| xilef123 a răspuns:

Cauta casting couch si mergi la interviu