| RaLu13luv a întrebat:

Hey TPU,as vrea sa lucrez intr-un magazin de haine sau incaltaminte si as vrea sa stiu cum se numeste postul in care doar aranjezi marfa,pui preturile,etc. fara sa lucrezi la casa, cu banii.As dori si niste exemple de astfel de magazine.Multumesc!

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Muncitor necalificat.

| biadia a răspuns:

Lucrator comercial

| Cici91 a răspuns:

Supraveghetor sau lucrator comercial cred ca e postul! Adica tu faci rafturile tale cate ai tu 1, 2, pui preturile pe produse si ai grija de ele. Oricum sunt mai multe posturi (denumiri) care pot fi ocupate intr-un magazin,(supermarket): vanzator, casier, gestionar, asistent-analist, sef de raion, sef de magazin, sef de serviciu curatenie, femeie de servici etc.
Magazine exemple: Profi, Selgros, Lidl, Carrefour, Kaufland, Billa, Mega Image, Metro, Unicarm, etc. Sper ca te-am ajutat!