| Blablablueeyes1994 a întrebat:

Cam cât câştigă un tehnician dentar începător în străinătate? Să zicem Germania sau Austria...se merită să rămâi şi să lucrezi în ţară? >: P.S. Dacă e vreun tehnician pe aici îl rog să îmi spună dacă o să îmi pară rău că am ales tehnică dentară big grin Eu am auzit că nu e aşa stresant. tongue FUNDIŢĂ! happy :*

Răspuns Câştigător
| StopShowingOff a răspuns:

Am o colega care a plecat in Germania exact pentru acelasi lucru. Ea nestiind o boaba, totusi isi scotea 1000 euro. Banuiesc ca asta ar fi pretul de inceput.

2 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Desi daca toti plecam, n-o sa mai scoatem tara din mizerie, cred si sunt sigur ca si cu noi in tara tot in mizerie va ramane.
Iti recomand sa pleci, se castiga in jur de 1000 de euro de inceput.
Nu este stresant, dar este placut.

| Blablablueeyes1994 explică (pentru Mikhtarian):

Ai dreptate. Ma gandeam ca e destul de costisitor pana gasesti un loc de munca sigur si apoi limba...dar se merita. E incomparabil cu tara asta din toate punctele de vedere.