| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre profilul filologie-bilincv sau filologie. Daca faci filologie-bilicv poti ajunge ceva mai important decat daca faci filologie simpla? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| crazy_girl a răspuns:

Diferenta dintre cele doua este ca faci mai multe ore de engleza, deci ai sansa sa inveti mai mult engleza, iar din clasa a 11 a faci si literatura universala si alte optionale.Si eu sunt tot la filologie bingv engleza.Dar depinde de profil, ca poate sa fie si bilingv franceza si acolo faci mai multa franceza.

1 răspuns:
| malexandra25 a răspuns:

La filologie bilingv inveti o limba in paralel.De exemplu eu sunt la filologie bilingv-engleza, fac 5 ore de romana(o ora de literatura universala) si 5 ore de engleza.Deci ambele limbi in paralel.Acuma poate fi de exemplu filologie bilingv-franceza, tot acelasi sistem.Acuma daca ajungi ceva important daca faci una sau alta, nu asta conteaza.Conteaza facultatea pana la urma si daca ai ambitie.Bafta!