| IlyncaFio a întrebat:

ce as putea lucra daca termin limbile straine? Dau funda :3

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Buna
la un birou de traduceri sau un consultant pe la o firma ce are parteneri straini, sau daca ai limba mai deosebina poate pe la o ambasada, depinde variante mai sunt! Nu stiu pe ce limba ai specialitatea dar daca vrei sa lucrezi in domeniu sunt posibilitati multe!

4 răspunsuri:
| DJohnny a răspuns:

Eu zic ca translator ar fi cel mai bine, adica nu o sa castigi bani multi dar nici putini, decat profesor de limbi straine mai bine translator + ca o sa te plimbi si sunt multe avantaje. Funda? big grin

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Translator!

| BiuL a răspuns:

Traducator, translator, profesor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică facultatea!
Traducător/translator, profesor de limbi străine.
Pa, pa.