| Aretyyyy a întrebat:

ce face un corporatist?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul corporatist nu desemneaza o anumita meserie, profesie sau functie, este doar un termen generic care desemneaza functionarii angajati la companii multinationale (corporatii).
Sunt multe profesii si functii in cadrul unei corporatii, fiecare face ce este in obligatiile lui.

3 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Depinde de domeniu de activitate.
Pot să-ți spun ce nu face. Nu are viață laughing

| Aretyyyy explică:

Multumesc pentru toate raspunsurile primite la toate intrebarile adresate de mine si recunosc ca uneori este complicat sa declar raspunsul castigator deoarece majoritatea raspunsurilor sunt foarte bune.

| SilentRain a răspuns:

Depresie