| BlackRose4ever a întrebat:

Ce ziceti, farmacie sau medicina? Argumente pro si contra.Problema este ca imi plac ambele.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La farmacii nu se plange nimeni de salariu mic sau de reduceri de personal dar la medicina prin spitale multi pleaca afara ca spun (salariu prea mic si proaste conditii de munca). La farmacie stii ca e mai ordonat, curat si mai comod.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Incearca sa mergi l aun curs la medicina la anul 1 si sa vorbesti cu un prof ceva sa-ti dea voie sa intri la cursurile cu disectie, sa vezi daca poti rezista big grin
parerea mea e ca poti ajuta mai multa lume ca farmacist decat ca medic, si eu am cumva mai multa incredere in farmacisti decat in medici.
si, cum au spus deja si ceilalti, ca farmacist ai ceva mai putine probleme financiare (ai salariu oficial mai bun dar nu primesti shpagi, nu? big grin)

| raluk27 a răspuns:

Farmacie, cu toate ca pentru unii ignoranti esti "vanzatoare de medicamente". Langa mine e o farmacie si merge foarte bine. Tot timpul e full, iar farmacista -sefa si-a achizitionat recent un jeep ultimul ragnet. Cu medicina mori de foame. Sau dispui de fonduri suficiente incat sa-ti deschizi cabinet particular.

| KeshaTikTok a răspuns:

Medicina, aia imi place mult mai mult.
Medicina=
Pro: esti platit bine, cand racesti stii sa te tratezi fara sa mergi la doctor.
Contra: risti sa te imbolnavesti foarte tare.

Farmacie:
Pro:destul de bine platit.
Contra: ai o multime de oameni enrvanti pe cap..la fel si la medicina, dar acolo sunt mai multi medici/asistenti care te pot ajuta, la farmacie poti avea doar 1-2.
Funda?

| AdiM90 a răspuns:

Farmacie: vanzator platit mai bine decat tanti geta de la colt
Medicina: uite ce sistem medical "ultra-performant" avem

Rezultat: incearca altceva