| Grigoraș_Andreia_1998 a întrebat:

Cine este la facultatea kinetopterapie? Cine poate sa imi spuna si mie cateva lucruri despre aceea facultate?

2 răspunsuri:
| tibyramos a răspuns:

Bună! Eu tocmai ce am terminat facultatea de kinetoterapie în cadrul facultății de Sport de la Pitești. Sunt multe lucruri de spus, nu știu ce te interesează mai exact. Ca materii, în primul an pe lângă anatomie și biomecanică, fiziologie și altele ce țin de domeniul medicinei, am avut și multe materii sportive(fotbal, volei, baschet, inot). În al doilea an am avut doar în primul semestru handbal după care nu mai făcut niciun sport. În rest începând din sem II al celui de-al doilea an și în special în anul III am avut multe materii de profil (geriartie, traumatisme în activitățile sportive, deficiențe fizice și senzoriale etc). Facultatea nu este una grea dar nici ușoară. Trebuie să mănânci pe pâine anatomie și biomecanică iar din celelalte să știi cât se poate de multe. Dacă vrei mai multe detalii îmi spui și vb în privat.

| Grigoraș_Andreia_1998 explică (pentru tibyramos):

Mie imi este frica la prima proba la un sport(baschet, volei etc) exista sanse de a pica?