| maria344556 a întrebat:

daca dau la liceu cu profil stiinte ale naturi voi face practica in spital?
Urmand ca dupa liceu sa dau la medicina?

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Tu ai ceva in capul ala? Cum na*ba sa faci practica la liceu? la liceu abia de inveti despre corpul uman, dupa dai la facultate pe medicina generala si atunci vei face practica geniule...

| ASMA14 a răspuns:

Nu are nici o treaba stiinte ale naturi cu medicina e cale lunga. Daca vrei la medicina faci o facultate sau o postliceala de asistenti

| JoleneSth20 a răspuns:

Ești total pe lângă...

| TheRealFantasy a răspuns:

laughing Multa rautate. xd
In cel mai fericit caz poate vei prinde un schimb de experienta, in functie de liceu si an daca se aproba. Practic sa inveti si eventual sa si practici ceva pe profil in alt liceu din alta tara. dar lucrurile astea se intampla destul de rar. sa zicem odata la 5-6 ani.
Ce profil alegi in liceu nu afecteaza facultatea la care vrei sa dai dupa decat la chestia ca te vor ajuta informatiile, adica poti da si la liceu tehnic sau la teoretic, pe orice specializare, la facultate vei avea nevoie doar de bac si nota in examenul de admitere iar materia va fi mai complexa decat ce faci in liceu, desi te poate ajuta un liceu pe acelasi profil sau ceva similar
La medicina sigur faci practica, fie in tara sau strainatate cu tot felul de proiecte, nu neaparat in spital, poate doar in laboratoare si eventual centre specializate/spitale/etc. dupa anul 1-2. happy