| Michaela89 a întrebat:

Dacă știu două limbi străine, ce job voi putea să am, în afară de translator? Fiind la filologie (clasa a X-a), am întrerupt matematica încă de la începutul liceului și nu cred că pot recupera ceva. Pe de altă parte, de ce facultate/curs ai nevoie pentru a deveni recepționer?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O facultate de turism ti-ar prinde foarte bine.

| SasNetRomania a răspuns:

In Romania poti sa stii si 10 limbi, si sa ai 10 facultati, nu gasesti prea usor loc de munca, toti cer experienta, dar nimeni nu iti ofera sa o poti face rolling on the floor...deci depinde de norocul tau esti prea mica sa te gandesti la asa ceva...intai termina liceul si o facultate apoi sa te gandesti la asa ceva sad

| roberta7087 a răspuns:

Ai putea fi stewardesa sau ghid turistic.

| GeoGeorge13 a răspuns:

Poți deveni angajat la un hotel (de ex. Portar, liftier, recepționer, etc.), sa fi jurnalist, psiholog, translator, profa de romana sau de limbi străine sau judecător, dacă dai la Drept!
Dacă vrei sa fi RECEPȚIONER trebuie sa faci Facultatea de Alimentaţie si Turism și poti sa faci si un "Curs de Specializare Receptioner", dar e mai bună o facultate deoarece aduni mai multă experiență!