| GabitzuHr98 a întrebat:

Exista posibilitatea ca un elev de la UBB care studiaza informatica sa fie angajat din semestrul 2 al primului an si sa castige 4000 de lei?
Nu ca as cauta vreun job de asta, doar ca am un verisor care mi-a zis de asta si chiar m-a facut curios.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Intotdeauna exista posibilitatea ta, trebuie doar sa cauti sau sa fi bun si cautat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru simplu fapt ca, nu te poate platii nimeni part time 4000 lei, cand inca esti junior fara pic de experinta.
Spun part time, pentru ca esti student si nu poti sa ai job full time in acelasi timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind vorba de programare e destul de posibil.

| minrest a răspuns:

Student la info, da? Este posibil, dar mai sigur din anul doi. Baiatul meu a lucrat din anul unu, dar doar din anul doi ca programator, si a ajuns la suma data de tine destul de repede. In Bucuresti. Nu vad in Cluj de ce ar fi altfel.

| AC4S4 a răspuns:

Din prima nu cred. Dupa ceva experienta (nu multa, ce-i drept) desigur.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Da, exista si posibilitatea asta. Am si eu un verisor care lucreaza in IT si mi-a zis ca unele companii mai angajeaza si tineri, mai ales ca, probabil singurul lucru pe care l-a facut bine Dragnea a fost sa scuteasca studentii de impozitul pe venit, deci suma de bani care in mod normal venea la guvern pe impozit poate fi impartita 50-50 astfel incat sa ia mai mult si angajatul, si compania.